O mnie

Nazywam się Marta Katolo i jestem psychoterapeutką pracującą w nurcie humanistyczno-egzystencjalnym. Z wykształcenia jestem psychologiem – ukończyłam psychologię stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 2009-2014. szkoliłam się w krakowskim Instytucie Terapii Gestalt posiadającym akredytacje międzynarodowych organizacji psychoterapeutycznych: EAP (European Association for Psychotherapy), EAGT (European Association for Gestalt Therapy) oraz FORGE (International Federation of Gestalt Training Organization). Ukończywszy całościowe szkolenie w ITG otrzymałam certyfikat nr 277, potwierdzający moje umiejętności w zakresie prowadzenia psychoterapii Gestalt.

W ramach poszerzania swoich umiejętności i wiedzy brałam udział w licznych szkoleniach z zakresu terapii oraz pomocy psychologicznej (m.in. dotyczących kryzysów psychicznych, zaburzeń lękowych oraz udzielania pomocy ofiarom przemocy). Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując jako psycholog w oświacie, a także bocheńskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej oraz Poradni Zdrowia Psychicznego.

W swoim gabinecie od 2012 roku prowadzę krótko- i długoterminową psychoterapię osób dorosłych oraz osób wchodzących w dorosłość. Wciąż doskonalę swoje umiejętności poprzez częsty udział w szkoleniach, warsztatach i konferencjach oraz systematyczną superwizję (dotychczas współpracowałam w tym zakresie z Hanną Palich, Ewą Canert-Łąką i Magdą Zaleską-Stolzman; obecnie superwizorem mojej pracy jest Andrzej Wroński). Pracuję zgodnie z zasadami Kodeksu Etycznego Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Gestalt. W toku szkolenia przeszłam własną psychoterapię indywidualną.

Jestem aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt i posiadam aktualny certyfikat psychoterapeuty wydany przez to Towarzystwo.

Podstawą mojej pracy jest szacunek dla drugiego człowieka, jego niepowtarzalności i wolności. Podejście Gestalt, w którym pracuję, wybrałam z przekonaniem, że jest to jedna z najskuteczniejszych metod we współczesnej psychoterapii: z jednej strony umożliwia przepracowanie trudnych doświadczeń, z drugiej – stymuluje do wewnętrznego wzrostu i pomaga osiągnąć własną autonomię opartą na świadomym i pełnym przeżywaniu swojego życia. Jestem przekonana o tym, że praca nad sobą w terapii nie tylko przynosi doraźną ulgę w cierpieniu, lecz także jest szansą na wprowadzenie realnej zmiany w życiu.

Prywatnie jestem żoną i mamą. Uwielbiam muzykę, taniec, poznawanie nowych miejsc, spotkania z przyjaciółmi i dobre filmy.